Co oznacza tak niski wynik IgE?

Dziś odebrałem wynik testu na poziom IgE, który wynosi 9,15. Bardzo proszę o wyjaśnienie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
IgE

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam!

Jeśli wynik podany był w jednostkach [mg/l] i dotyczy całkowitego poziomu IgE, to jest to poziom podwyższony. Norma to ok. 0,3 mg/l.

Podwyższenie stężenia może mieć różne przyczyny, m. in.: atopia, choroby alergiczne, choroby pasożytnicze,mononukleoza zakaźna, pęcherzyca, niedobory odporności u dzieci, choroby limfoproliferacyjne, polekowe śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, marskość alkoholowa wątroby, reakcja na uraz (stres).

Proszę pamiętać, że nie można interpretować wyniku w oderwaniu od pacjenta. Istotne jest z jakiego powodu wykonywane było oznaczenie. Doradzam wizytę u lekarza, który zlecił badanie i przedstawienie mu wyniku. Tylko pełen wywiad chorobowy, badanie fizykalne, inne badania diagnostyczne, uzupełnione powyższym wynikiem upoważniają do wypowiadania się na temat Pana przypadku.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy