Wysokie IgE

Witam. Jestem mamą 2-letniego chłopca. Ostatnio miał dość dużą infekcję i byliśmy 4 dni w szpitalu, a tam po zrobieniu badań okazało się, że mały ma wysokie IgE całkowite - 232,3 IU/ml, a teraz miał robioną morfologię, ponieważ w szpitalu przy infekcji spadł mu poziom płytek PLT. Przy 1. badaniu miał 66 tys., kolejne badania pokazały, że płytki narastają i przy wyjściu ze szpitala miał 156 tys. Teraźniejsze badanie pokazało ich 375 tys., ale martwi mnie wysoki poziom granulocytów kwasochłonnych - ma 13%.   Moje pytanie brzmi - czy to IgE ma coś wspólnego z tymi granulocytami, bo wydaje mi się, że poziom płytek jest okej. Dodam jeszcze, że do alergologa idziemy 28 kwietnia. Czy można z tym czekać, czy to może być coś poważnego? Dodam jeszcze, że reszta wyników jest w granicach normy. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Płytki krwi rzeczywiście już powróciły do normy.

Granulocyty kwasochłonne są częścią układu odpornościowego, która odgrywa zasadniczą rolę w reakcjach alergicznych i chorobach pasożytniczych. Dlatego rzeczywiście mają związek z podwyższonym IgE. Te dwa parametry wzrastają nie tylko w wymienionych powyżej chorobach, ale również np. w chorobach zakaźnych, astmie oskrzelowej, przy zażywaniu niektórych leków (np. penicyliny), w łuszczycy, chorobach nerek, ale również w groźniejszych chorobach hematologicznych.

Najczęstszą przyczyną są alergie - taką przyczynę uprawdopodobnia występowanie w rodzinie alergii, występowanie u dziecka alergii pokarmowej, zmian skórnych o typie alergii. Ponieważ Pani synek nie ma innych odchyleń w badaniach laboratoryjnych oraz niedawno wyszedł ze szpitala, gdzie również musiał być oceniany klinicznie - nie wydaje się, żeby wizyta za 2 tygodnie była zbyt odległa, zwłaszcza jeżeli chłopiec czuje się dobrze i nie widzi Pani żadnych podejrzanych dolegliwości. Oczywiście, jeżeli by się coś zmieniło - dołączyły jakieś niepokojące objawy, należy zgłosić się wcześniej do lekarza.

Tutaj znajdzie Pani podstawowe informacje na temat alergii.

Serdecznie pozdrawiam!