Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie IGE u dziecka

Dzień dobry. Nasza 7.5 letnia córka boryka się z wysokim ige. W ciągu 3 lat uroslo z 600 do 1950. Panele alergiczne ujemne, pasożytów brak, stwierdzona kiedyś astma i niedawno AZS. Jednak czy to z tego powodu może być tak wysokie i stale rosnąć? Odwiedziliśmy kilku alergologow, pediatrow, hematologa i poradnie immunologiczna nigdzie nie znaleziono odpowiedzi jak zatrzymać to rosnące ige. Bardzo prosimy o pomoc i ewent. namiary gdzie pomogą lub gdzie spotkano się z problemem.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Skoro wykluczono alergie i pasożyty, dodatkowo dziecko było badane przez hematologa to trudno coś więcej doradzić. Alergia i pzasożyty to najczęstsze przyczyny wzrotsu igE. Proszę jeszcze zbadac homrony tarczycy TSH, ft3, ft4.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy