Wynik Ige - o czym może świadczyć podwyższony?

Witam. Bardzo zależy mi na odpowiedzi. Otóż moja córka ma 2,5 roku i najprawdopodobniej ma alergię, ponieważ wynik ige wyszedł 138. Testy nic nie wykazały. Pani doktor zrobiła jej badania przeciwciał i wyszło, że wynik IgA jest 800, a norma do 100. O CZYM TO MOZE ŚWIADCZYĆ?

ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam serdecznie,

Wyniki badań nalezy interpreyowac w stosunku do pacjenta, a więc jego stanu zdrowia, dolegliwości oraz tego, co lekarz znajduje w badaniu fizykalnym. Podwyższone IgA jest wynikiem różnych schorzeń jak np. przewlekłe infekcje lub choroby autoimmunologiczne. Podwyższone miano IgA występuje także w niektórych wariantach choroby zwanej szpiczakiem, która nie dotyczy jednak dzieci.

Proszę skontaktować się z pediatrą córki, który zinterpretuje badanie w stosunku do dziecka i zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie