Co oznacza taka błona w nosie?

Wyczuwam po prawej stronie w środku nosa taką błonkę (kolor jasnoczerwony/blado różowy) , można ją spłaszczyć podczas dotyku. Mam lekkie uczucie zatkania nosa I lekką Suchość. Czy to może być polip czy tak się dzieje, gdy nos jest zatkany?
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Koblacja - zabieg

Koblacja to zabieg, który umożliwia pozbycie się problemu bezdechu sennego oraz chrapania. Dr Michał Michalik, laryngolog, wyjaśnia, na czym polega ten zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym może być opisywana przez Panią błonka. Bardzo możliwe, że jest to integralna część nosa i nie ma powodów do niepokoju. Najlepiej jednak, jeżeli towarzyszy Pani uczucie suchości i zatkania nosa, aby spojrzał na to lekarz internista lub laryngolog.

Badanie laryngologiczne pozwoli ocenić czy w nosie nie powstały polipy lub, czy z przegrodą nosową jest wszystko w porządku. Musi Pani także określić, kiedy zaczęły się pojawiać wspomniane objawy.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zatkany-nos-i-suchosc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagle-zatkany-nos-i-polip-a-podkrazone-oczy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/polip-w-lewej-zatoce-szczekowej-a-zatkany-nos

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty