Co oznacza taka kreska na brzuchu?

Zauważyłam od niedawna brązową kreskę na brzuchu od pępka w dół,nie jestem w ciąży,choć mąż kończył we mnie 3 dnia cyklu. Okres mam ostatnio co 25 dni i trwa zwykle 3 dni. Dodatkowo zauważyłam śluz gęsty biały. Wybieram się do ginekologa ,czy powinnam zbadać hormony ze względu na tą brązową kreskę?
KOBIETA, 37 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Ta ciemna kreska, o której Pani napisala nazywa się Linea negra.  Linia na brzuchu powstaje wskutek ściemnienia kresy białej, czyli linea alba. Zazwyczaj biegnie ona od pępka w dół, aż do spojenia łonowego. Jest jednym z objawów występujących w ciąży. Jeśli wykluczyła Pani ciążę to musi Pani wiedzieć, że linea negra może pojawić się u kobiety niebędącej w ciąży. Linea negra u kobiety nieciężarnej stanowi wskazanie do konsultacji lekarskiej, ciemna kreska na brzuchu może bowiem świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Proszę zgłosić się do specjalisty z zakresu dermatologii oraz endokrynologa.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska