Mało widoczna kreska na brzuchu

Witam. Mam pytanie. Od stycznia biorę tabletki antykoncepcyjne, ale przez pierwsze dwa miesiące nie brałam prawidłowo, ale stosowałam dodatkowo zabezpieczenie. Tylko od ostatniego okresu, który dostałam prawidłowo, pojawiła mi się mało widoczna kreska od pępka w dół. Czym to jest spowodowane? Robiłam badanie krwi 17 marca. Czy by wyszło w nich, że jestem w ciąży?

Witam!

Jeżeli badanie krwi na obecność hCG wykonała Pani w terminie spodziewanej miesiączki lub później, wyniki są wiarygodne. Generalnie ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, a przy nieregularnym zażywaniu leków korzystała Pani z dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Ciemna linia pod pępkiem nie jest w tym przypadku objawem ciąży. Tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną wielu zmian skórnych. W ciąży kresa biała ciemnieje dopiero na przełomie 4-5 miesiąca.