Co oznacza taka wysypka na całym ciele?

Dzień Dobry , co to może być Czerwona swędząca wysypka na całym ciele. Małe bardzo swędzące kropki w różnych miejscach na ciele , na brzuchu , na klatce piersiowej , na nogach a szczególnie od wewnętrznej strony kolan , wokół piersi . Wysypka pojawiła się tydzien temu i od tej pory pojawia się codziennie w różnych miejscach , następnie kropki wysychają i robią się z nich strupki , co to może być ?

Wszystko zależy od tego, czy zmianom skórnym towarzyszą objawy ogólnoustrojowe, jak gorączka, osłabienie, katar, kaszel, ból różnych okolic ciała. Dopiero wtedy można różnicować między chorobą infekcyjną (np. Ospa wietrzna, małpia ospa, różyczka), zespołem polekowym, a reakcją uczuleniową. Wymaga Pani konsultacji w gabinecie POZ