Co oznacza taka zmiana na jądrze?

Witam wykryłem nad prawym jadem kulkę może 5mm jest bezbolesna i przepuszcza światło.Kulka nie jest przyczepiona do jądra da się ją swobodnie przemieszczać.Dodam też że mam od zawszę lewe jądro 2 razy większe od prawego.Czy to może być rak?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 4 miesiące temu

Leki nowej generacji na raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się o lekach na raka nerki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

nie każdy guzek oznacza nowotwór, a już z pewnością niemożliwe jest, aby zdiagnozować go na podstawie krótkiego opisu.

Powinien Pan udać się na wizytę lekarską do urologa, który po przeprowadzeniu badania będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat owej kulki. Taka zmiana może być włókniakiem lub torbielą. Jednakże, aby dowiedzieć się jaka jest przyczyna zgrubienia nad jądrem najlepiej jest wykonać USG jąder.

Podobne pytania zadawali inni, zaniepokojeni użytkownicy naszego portalu. Odpowiedzi ekspertów znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-nad-lewym-jadrem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-nad-jadrem-u-39-latka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/narosl-nad-lewym-jadrem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty