Co oznacza taki ból bioder i pośladków?

Mam silny ból podczas chodzenia z lewej strony w okolicy biodra, pośladka i pleców. Raz posmarowałam to miejsce maścią Dicloziaja. Jestem w 3 trymestrze ciąży, mam miesiąc do terminu porodu. Dopiero teraz zorientowałam się że nie powinno stosować się tej maści. Co teraz mogę zrobić? Użyłam maści tylko raz na ten pośladek i biodro. Co może grozić dziecku? Strasznie się boję.
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim proszę zachować spokój. Jednorazowe zastosowanie maści nie powinno stanowić niebezpieczeństwa dla płodu.

Ogólnie maść Dicloziaja nie powinna być stosowana w trakcie ciąży, szczególnie podczas trzech ostatnich miesięcy. Związane jest to z ryzykiem uszkodzenia płodu (przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u dziecka) bądź możliwością komplikacji okołoporodowych (zahamowanie czynności skurczowej macicy).

W tym momencie nie jest Pani w stanie nic zrobić, ale na przyszłość proszę uważnie czytać ulotki leków, które stosuje Pani w ciąży. Niestety wiele z nich jest przeciwwskazanych w tym szczególnym okresie. Jeśli jednak ginekolog podczas ostatnich badań nie zauważył niczego niepokojącego, to prawdopodobnie nie ma powodów do obaw.

Pytania o stosowanie maści przeciwbólowych w ciąży znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-masc-przeciwbolowa-moge-stosowac-w-16-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/masc-przeciwbolowa-czy-mozna-stosowac-w-czasie-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty