Co oznacza taki obraz EEG u 27-latki?

Witam Serdecznie, Bardzo proszę o pomoc w odczytaniu badania EEG i moze ktos z Państwa lekarzy neurologów byłby w stanie doradzić moją Partnerkę. Została ona zdiagnozowana w 2003 roku z epilepsja pourazową, która nastąpiła po wypadku na przejściu dla pieszych, gdzie uderzył w nią nadjeżdzający samochód osobowy. Została ona uderzona lusterkiem w lewą kość jarzmową i od tamtej pory powstały ataki padaczi. Bardzo dużo czytałem w internecie i szukałem pomocy aby dowiedziec sie czy takowa epilepsja pourazowa może być zoperowana i wyeliminowana, jednakże znajduje różne opinie na ten temat. Ostatni atak miał miejsce miesiąc temu, a wcześniejszy w poprzednium roku . W sumie było juz 5 ataków przez 14 lat. Na ostatnim badaniu EEG zostało zapisany następujący opis: Badanie wykonano w czuwaniu. W czuwaniu zapis słabo zrużnicowany przestrennie.Rytm podstawowy składa się z wysokonapięciowych fal alfa 8,5-10Hz, domieszki fal beta oraz pojedynczych fal o częstotliwości theta 7-8Hz i niewyróżniającej się amplitudzie. Na tym tle po HV i w trakcie HV w okolicy czołowo-skroniowej obustronnie rejstrują się dwukrotnie ogniskowe fale ostre oraz zespoły fala ostra z wolnym 4-6Hz o amplitudzie do 120uV, uogólniające się. Reakcja zatrzymania obustronnie obecna. Hiperwentylacja prowokuje opisywane zmiany. Wniski: Zapis w czuwaniu nieprawidłowy ze zmianami ogniskowymi w okolicy czołowo-skroniowej obustronnej z tendencja do uogólniania się. Czekam na Państwa poradę! Z poważaniem,

Opis badania EEG wskazuje na zmiany napadowe : "w ostatnim badaniu EEG zostało zapisany następujący opis: Badanie wykonano w czuwaniu. W czuwaniu zapis słabo zróżnicowany przestrennie. Rytm podstawowy składa się z wysokonapięciowych fal alfa 8,5-10Hz, domieszki fal beta oraz pojedynczych fal o częstotliwości theta 7-8Hz i niewyróżniającej się amplitudzie. Na tym tle po HV i w trakcie HV w okolicy czołowo-skroniowej obustronnie rejstrują się dwukrotnie ogniskowe fale ostre oraz zespoły fala ostra z wolnym 4-6Hz o amplitudzie do 120uV, uogólniające się . Reakcja zatrzymania obustronnie obecna. Hiperwentylacja prowokuje opisywane zmiany.

Wnioski: Zapis w czuwaniu nieprawidłowy ze zmianami ogniskowymi w okolicy czołowo-skroniowej obustronnej z tendencja do uogólniania się."

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ;Inne wyniki badań?? Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało .. i Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań; Jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog