Co oznacza taki wynik badania zmiany melanocytarnej?

"Zmiana melatocytarna o niepewnym potencjale złośliwości. Niezbędne wykonanie badań immunohistochemicznych na zlecenie lekarza kierującego celem uściślenia rozpoznania (ki67, PRAME, SOX10)". Dostałem taki wynik po badaniu wyciętego znamienia i trochę panikuje. Co robić i czy jest się czego bać?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

treść przytoczonego przez Pana wyniku badania histopatologicznego tak naprawdę jest niejednoznaczna, ponieważ nie wykazała, czy zmiana ma charakter złośliwy, czy łagodny. W tym celu konieczne jest wykonanie dodatkowych testów, które będą w stanie odpowiedzieć na nurtujące Pana pytania.

W takiej sytuacji zalecamy kontakt z lekarzem prowadzącym, który będzie w stanie udzielić Panu odpowiedniej konsultacji dotyczącej dalszych wyników badań.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-czesto-potrzebne-do-potwierdzenia-prawidlowej-diagnozy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.