Co oznacza taki wynik badania żołądka u 73-latka?

Proszę o interpretację wyniku: Wycinki śluzówki antrium żołądka z naciekiem zapalnym ( ) oraz częściową kompletną metaplazją jelitową ( ). Wycinki śluzówki trzonu żołądka z zanikiem ( ) naciekiem zapalnym ( ) oraz częściową metaplazją jelitową ( )
MĘŻCZYZNA, 73 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki badań powinny być interpretowane przez lekarza zlecającego, z uwzględnieniem stanu klinicznego, historii ewentualnych chorób oraz innych testów diagnostycznych.

Sam opis może sugerować, że w organizmie doszło do zapalenia żołądka. Taki stan może być spowodowany wieloma czynnikami (np. nadużywaniem alkoholu, nikotyny, zakażenie bakterią), które powinny zostać zdiagnozowane dzięki innym badaniom.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.