Co oznacza taki wynik USG węzła chłonnego?

Witam serdecznie, często miewam infekcje gardła (afty, pleśniawki i opryszczka) miewam przy tym powiększony węzeł chłonny pod żuchwą. Ostatnio udałam się do lekarza który dał skierowanie na usg. Opis usg brzmi " obustronnie pod żuchwą po kilka podłużnych hipoechogenicznych węzłów chłonnych, bez patologicznego unaczynienia Wlk 25x7 po stronie prawej i 17x6 po stronie lewej sugerują węzły odczynowe. Wzdłuż MOS wezly chłonne wielkości do 3 mm na osi krótkiej - nie podejrzane. Obustronnie na szyi nie wykazano podejrzanych węzłów chlonnych" . Jeśli chodzi o ten węzeł chłonny pod Żuchwą po prawej stronie to tak jakby go czuje, czasem delikatnie poboli podczas wysypu pleśniawek. Wykonałam badania morfologi z rozmazem, crp, lipidogram, amylaza, glukoza, kreatynina próby wątrobowe wszystko w normie poza bilirubina której wynik to 1,13. Czy mam się martwić i dalej wykonywać jakieś badania?

Nawracające afty to jeden z objawów celiakii, na który rzadko zwraca się uwagę - proszę rozważyć diagnostykę w tym kierunku. Warto także skonsultować się z laryngologiem, wykonać TK zatok, być może rozważyć usunięcie migdałka gardłowego - niestety przedstawiony przez Panią wywiad nie daje zbyt wielu informacji. W USG brak nieprawidłowości.