Wynik badania USG węzłów chłonnych 36-latka do analizy

Witam. Proszę o zerknięcie na USG węzłów. Na szyi po stronie prawej bocznie od mięśnia MOS widoczny hipoechogeniczny węzeł wielkości 9x4mm. W lewym dole pachowym węzeł z zatoką wielkości 19x9mm. W prawej okolicy pachowej węzły chłonne z zatokami wielkości 19x5mm, 13x4mm. W lewej okolicy pachwinowej węzły chłonne hipoechogeniczne z zaznaczonymi zatokami wielkości 16x5mm, 7x5mm, 15x5mm. Do tyłu prawej małżowiny usznej węzeł chłonny hipoechogeniczny wielkości 7x4mm ze słabo zaznaczoną zatoką.

Węzły chłonne są dość duże (z reguły norma do 1 cm), ale o zachowanej proporcji wymiarowej i z zachowanymi zatokami. Warto byłoby jeszcze wykonać morfologię krwi z rozmazem oraz skonsultować się z hematologiem. Może okazać się konieczne wycięcie pojedynczego węzła chłonnego i poddanie go badaniu histopatologicznemu celem ujednolicenia rozpoznania.