Dlaczego w dołach pachowych patologicznych węzłów chłonnych nie stwierdza się?

Proszę o interpretację badań USG j. brzusznej, oraz węzłów chłonnych mojego męża lat 67 Wątroba w lewym płacie zmiana hipoechogieniczna sr.26 mm,prawdop. torbiel,poza tym normoechogeniczna,niepowiększona bez zmian ogniskowych.Nerki wielkości prawidłowej,bez złogów.W nerce prawej torbiel wielk.66mm. W lewej 2 torbiele śr.30 i 24 mm.Pęcherzyk żółc.,trzustka i śledziona w normie.Węzły chłonne nie powiększone.W lewej okolicy pachwinowej pod więzadłem widoczna masa patologiczna śr.56mm,prawdopodobnie węzeł chłonny.Nieco wyżej powiększony hipoechogeniczny węzeł śr.17mm. Prawa okolica pachwinowa wolna.W dołach pachowych patologicznych węzłów chłonnych nie stwierdza się.

Lek. Wojciech Zygmunt

Torbiel wątroby i torbiele nerek wymagają jedynie okresowej kontroli, natomiast powiększenie węzłów chłonnych pachwinowych musi być dalej diagnozowane. Pozdrawiam i życzę zdrowia.