Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają obustronne w pachwinach pojedyncze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne?

Po zabiegu i badaniu histopatologicznym -czerniak Clark 3. Breslow~1,2 skierowano mnie na badania USG węzłów chłonnych wynik: "Obustronne doły nad- i podobojczykowe wolne. Obustronne w dołach pachowych pojedyńcze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne o wym. maX.12x10mm po stronie prawej i o wym. max.17x9mm po stronie lewej. Obustronne w pachwinach pojedyńcze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne, o wym maz. 9x7mm po stronie lewej i max.12x5mm po stronie prawej." Co to znaczy?
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Przyczyny czerniaka

Czerniak to bardzo niebezpieczny nowotwór skóry. Może rozwijać się niepostrzeżenie. Jakie są przyczyny czerniaka? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Taki wynik badania USG świadczy o obecności odczynowych czyli pozapalnych, bez cech przerzutowych węzłów chłonnych, nie podejrzanych o rozsiew nowotworowy. Dalszym postępowaniem powinien zająć się lekarz prowadzący, najlepiej chirurg onkologiczny (do rozważenia celem pogłębienia diagnostyki, w zależności od lokalizacji czerniaka - limfoscyntygrafia z oceną węzła wartowniczego w badaniu histopatologicznym).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy