Co oznaczają obustronne w pachwinach pojedyncze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne?

Po zabiegu i badaniu histopatologicznym -czerniak Clark 3. Breslow~1,2 skierowano mnie na badania USG węzłów chłonnych wynik: "Obustronne doły nad- i podobojczykowe wolne. Obustronne w dołach pachowych pojedyńcze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne o wym. maX.12x10mm po stronie prawej i o wym. max.17x9mm po stronie lewej. Obustronne w pachwinach pojedyńcze, owalne, najpewniej odczynowe węzły chłonne, o wym maz. 9x7mm po stronie lewej i max.12x5mm po stronie prawej." Co to znaczy?

Taki wynik badania USG świadczy o obecności odczynowych czyli pozapalnych, bez cech przerzutowych węzłów chłonnych, nie podejrzanych o rozsiew nowotworowy. Dalszym postępowaniem powinien zająć się lekarz prowadzący, najlepiej chirurg onkologiczny (do rozważenia celem pogłębienia diagnostyki, w zależności od lokalizacji czerniaka - limfoscyntygrafia z oceną węzła wartowniczego w badaniu histopatologicznym).