Co oznacza takie plamienie przy Yasminelle?

Witam, od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne - najpierw Yasmin, później Yasminelle. Jutro biorę ostatnią tabletkę z blistra, natomiast dzisiaj rano zauważylam leciutkie krwawienie, później brunatną wydzielinę. Około 17 zapezestało póki co. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli bierze Pani tabletki antykoncepcyjne, to lekkie krwawienie lub brunatna wydzielina między cyklami może być zjawiskiem normalnym. Nazywa się to plamieniem międzyokresowym lub plamieniem z odstawienia. Występuje często jako reakcja organizmu na zmianę poziomu hormonów, szczególnie gdy przechodzi się z jednego rodzaju tabletek na inne. Krwawienie to zazwyczaj jest łagodne i nie powinno być powodem do niepokoju.

W przypadku, gdyby taka sytuacja pojawiała się częściej, a krwawienie byłoby bardziej obfite, zalecamy konsultacje u ginekologa, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będzie w stanie zaproponować dalsze postępowanie.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.