Co oznacza tego rodzaju problem ze stawem żuchwowym?

Mam problem ze stawem zuchwowym . Czasami zdarzało się od kilku lat ze gdy szeroko otworzyłam usta zuchwa mi przeskakiwala. Nie wypadala całkiem ale słuchać było przeskakiwanie.Kilka dni i znów było ok. Ale ostatnio dzieje się coraz częściej.Nie boli mnie ale jest to nieprzyjemne.Mam wadę zgryzu-prosty. Nosiłam aparat ale ze względu na ciągle problemy z dziaslami po kilku miesiącach zdjelam.Nie zgrzytam zębami.Mam wrażenie pobolewania ucha po tej stronie choć laryngologicznie jest ok.Co robić?

Dzień dobry,
Pani problemy ze stawem wynikają z nieprawidłowego zgryzu. Przeskakiwanie oznacza, że ruch żuchwy przebiega nierównomiernie, prawdopodobnie istnieją punkty w zgryzie przszkadzające w tym ruchu. Wadę zgryzu powinno się wyleczyć ortodontycznie. Czasem jednak wystarczy odpowiednio skontrolować zwarcie, zlikwidować pewne przeszkadzające kontakty na zębach, a wtedy najczęściej znikają problemy ze stawem żuchwowo-skroniowym. Musi Pani poszukać lekarza stomatologa zajmującego się problemami związanymi z bólami stawu.

Radzę również sprawdzić wadę postawy- najczęściej niestabilny staw krzyżowo-biodrowy powoduje napięcie mięśni twarzy. Zaburzenia stanu dziąseł wskazują na zaburzenia metabolizmu.