Co oznacza ten ból gardła i szyi?

Od 2 dni odczuwam ból jakby gardła, a jednocześnie szyi, ktory promieniuje do ucha, wszystko po lewej stronie. bol wystepuje w czasie przelykania, a bol szyi w tym jednym konkretnym miejscu (troche ponizej okolicy pod zuchwa) odczuwam takze podczas skretu glowa, szczegolnie w lewa strone. objawy wystepuja tez podczas ziewania, czasami i mowienia i smiania. mam uczucie ciala obcego w tym miejscu, wiekszosc czasu odczuwam jakby cos mnie tam uwieralo, a gdy dotykam na szyi miejsce, gdzie odczuwam te dolegliwosci, to wlasnie przy dotyku czuc bol. w internecie przeczytalam, ze moze byc to zespol eagle'a i sie tym bardzo zestresowalam. prosze o odpowiedz, czy jest to ten oto zespol czy jednak jest szansa, ze jest to po prostu jakas infekcja.
KOBIETA, 21 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pańskie objawy mogą mieć różne przyczyny, a diagnoza wymaga dokładnej oceny przez lekarza. Nie można postawić diagnozy przez internet na podstawie samego opisu. Takie dolegliwości mogą występować nie tylko przy zespole Eagle’a, o którym Pani wspomina, ale również w przypadku infekcji gardła czy migdałków, a także zapalenia węzłów chłonnych.

Zachęcamy zatem Panią do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który już po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej. Być może konieczne będzie wykonanie badań, które pomogą w postawieniu trafnej diagnozy.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moze-byc-infekcja-bakteryjna-gardla,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wirusowe-zapalenie-gardla-i-bol-szyi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-bol-gardla-oraz-szyi-przy-dotykaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.