Co oznacza ten ból w obrębie palca stopy?

Mam problem z palcem u stopy( 2 od końca).Podczas chodzenia i ucisku na przód stopy czuje za każdym razem kłucie w tym palcu, jakby cos tam przeskakiwało, jakby promieniuje od przodu stopy i w palcu czuje kłujący ból. Tak jest tylko podczas chodzenia i ucisku, gdy nie chodzę nie ma bólu żadnego. Palec wygląda normalnie. Nie wiem czy to neurologiczne czy ortopedyczne i co to jest. Jest to bardzo bolesne i nie daje mi chodzić. Kiedyś miałam tak podczas chodzenia w ciaśniejszych butach, po ich zdjęciu przechodziło, teraz jest już cały czas. Prosze o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

problem może być związany z neuropatią (uszkodzenie nerwów), ale także z problemami ortopedycznymi, takimi jak paluch koślawy. Bez dokładnych badań ciężko jest jednak zdiagnozować przyczynę problemów, dlatego konieczne jest udanie się do lekarza specjalisty, takiego jak ortopeda lub neurolog, aby zidentyfikować powód dolegliwości.

Możliwe, że wymagane będzie wykonanie badań obrazowych np. RTG lub MRI aby dokładnie zbadać stan kości i stawów.

W międzyczasie warto unikać noszenia zbyt ciasnych butów i zapewnić odpowiednie wsparcie dla stopy podczas chodzenia. Można również spróbować stosować lodowate okłady na bolący palec, aby zmniejszyć ból i obrzęk.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-haluksy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.