Co oznacza ten guzek pod skórą przy przepuklinie?

Dzień dobry, około miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej w niedalekim sąsiedztwie (koło pępka) odczuwam kilka zgrubień pod skórą, jakby jakieś zgrubienia w tkance mięśniowej brzucha które to bolą przy dotyku i przy rozciąganiu. Jest tam też widoczny mały obrzęk. Przed operacją tego nie było. Prośba o radę co to może być i czy jest powód do zmartwienia.

Wyczuwalne zgrubienia mogą być efektem wykonanej przez chirurga plastyki tkanek powięziowych dla zabezpieczenia wrót przepukliny. Najczęściej są to deformacje przejściowe. Czasami są to kikuty nici chirurgicznych, a czasami mikrokrwiaki. Wszystkie opisane ewentualności raczej są mało istotne i przejściowe.