Co oznacza ten obraz MR 23-latka?

Witam, jestem po badaniu kontrolnym MR, ostatnim razem miałem 3 miesiace temu bez kontrastu, teraz dla upewnienia było z kontrastem. Czy jest sie czym przejmowac, co to jest? Tutaj zamieszczam opis: MR głowy z kontrastem Badanie wykonano w sekwencjach SE , FSE w czasach: T1- , T2-zależnych, FLAIR, DRIVE, DWI ADC w trzech płaszczyznach, w czasie T1 po dożylnego podania środka kontrastowego. W prawym płacie ciemieniowym w przykomorowej istocie pojedyńcze drobne ognisko śr. 6mm hyperintensywne w czasie T1-zaleznym i słabo hiperintensywne w czasie T2 i FLAIR, bez cech obrzęku, bez wzmocnienia po podaniu kontrastu – zmiana niespecyficzna -do kontroli.. Poza tym struktury mózgowia bez innych zmian ogniskowych. Bez cech restrykcji w DWI. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony. Struktury tylnej jamy czaszki, okolica kątów mostowo - móżdżkowych oraz obustronnie nerwy słuchowe bez zmian patologicznych. Wniosek . zmiana niespecyficzna , do kontroli MR.

Z opisu MRI w granicach normy; drobna zmiana, do interpretacji klinicznej, raczej nic istotneego Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, daczego wykonano MRI?? i Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań; Jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog