Co oznacza ten opis?

Dzień dobry, Dostałam wynik z labolatorium co może on oznaczać? ujemny Z badanego materiału wyhodowano Streptococcus pneumoniae – wzrost ( ) oraz Staphylococcus aureus (szczep MSSA) – wzrost ( ). Obecność Streptococcus pneumoniae i Staphylococcus aureus w górnych drogach oddechowych jest wynikiem kolonizacji lub nosicielstwa.

Ocenę, czy jest to kolonizacja czy nieszkodliwe nosicielstwo czy szkodliwy patogen to tylko lekarz a nie laboratorium ocenia. Jak zwykle liczą się oszczędności Ten zwrot jest niepotrzebny na wynikach z bakteriologi. To często myli lekarzy i chorych . Zbieramy dzisiaj z dnia na dzień owoce tych OSZCZĘDNOŚCI!