Co oznacza ten opis przysadki w rezonansie?

Bardzo prosze o interpretacje wynikow rezonansu, bo troche sie denerwuje. Mieszkam za granica i chcialabym sie dowiedziec, czy to cos pilnego. Drobny 4 mm mikrogruczolak przysadki - do korelacji z obrazem klinicznym. Drobne pojedyncze 1.2 mm ognisko niespecyficzne podkorowo na pograniczu czołowo-ciemieniowym lewym. Dodam, ze mam Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy. Z goru dziekuje za odpowiedź!

Wykazanie opisywanego mikrogruczolaka przysadki wymaga zwykle podjęcia leczenia hormonalnego. Obecność w pobliskiej przysadce okolicy wspomnianego ogniska o nieustalonym charakterze i konieczność oceny obrazu klinicznego stanowią wskazania do możliwie pilnej konsultacji neurologicznej, aby móc wykazać istnienie ewentualnych, dyskretnych objawów neurologicznych, które mogą zadecydować o koniecznym zasięgu dalszego leczenia. Niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto wymaga leczenia preparatem Levotyroksyny pod nadzorem endokrynologa, który dowiedziawszy się o wyniku Pani badania MR przysadki mózgowej może zalecić uzupełniające badania hormonalne. Może też okazać się, jak często bywa w mikrogruczolakach przysadki z niedoczynnością tarczycy, że rozpoznanie jest inne niż choroba Hashimoto, o ile nie była ona potwierdzona dodatnimi wynikami badania przeciwciał anty-TPO i anty - TG. Warto brać pod uwagę regularność cyklu miesiączkowego z założeniem braku stosowania hormonalnej antykoncepcji, gdyż w przypadku nieregularnych samoistnych, a nie sztucznie prowokowanych miesiączek, należy w przypadku mikrogruczolaka przysadki sprawdzić poziom prolaktyny we krwi. Abstrahując od obecności choroby tarczycy, która ma bardzo częsty związek z zaburzeniami pracy przysadki, najczęściej spotykane mikrogruczolaki przysadki produkują nadmiar prolaktyny, który m.in. odpowiedzialny jest za zaburzenia miesiączkowania, niekiedy - mlekotok i niepłodność.