Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej i TSH

Witam, rezonans głowy-niejasny obraz przysadki mózgowej - w zależnosci od objawów klinicznych do rozwazenia poszerzenie diagnostyki o badanie celowane na przysadkę oraz nieliczne ogniska o charakterze zmian niespecyficznych naczyniopochodnych obu półkul mózgu. Przysadka mózgowa niepowiększona, ale występuje asymetria jej wysokości. Chciałabym zapytać jakie badania oprócz TSH i prolaktyny zrobić? Hormony mam w normie: TSH- 2,89 FT3- 3,05 i FT4- 1,01 , tylko przeciwciała ATPO ponad 1300.
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

ma Pani chorobę Hashimoto - obecnie bez niedoczynności tarczycy ( będzie w przyszłości) =
przysadka nie wymaga badań.
zmiany mózgowe nieistotne- do odrębnej diagnostyki neurologicznej ?

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy