Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis USG narządów rodnych?

Co oznacza opis z USG TV Narządu Rodnego: Trzon macicy w przodozgięciu, równy zarys, jednorodna echogeniczność, o wymiarach 37x25 mm. Szyjka macicy dł. 31 mm. Endometrium 9 mm, równy zarys- w dnie rozchodzi się na dwa rogi. Jajnik prawy o wymiarach 37x22 mm. Jajnik lewy o wymiarach 39x20 mm. Oba o prawidłowej echogeniczności z obecnymi pęcherzykami Zatoka Douglasa wolna. Nie stwierdzam nieprawidłowych struktur w miednicy mniejszej. Wnioski: Macica dwurożna
KOBIETA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

badanie USG transwaginalne wykazało wadę w budowie macicy, nazywaną macicą dwurożną. Uterus bicornis, czyli anomalium z grupy zdwojeń macicy, jest wadą stosunkowo rzadką. Nazwa odnosi się do obecności dwóch rogów, powodujących wgłębienie na powierzchni zewnętrznej trzonu macicy. To właśnie powstanie przegrody wskutek istnienia rogów może być niekiedy przyczyną problemów z zajściem w ciążę lub jej donoszeniem – ma to jednak miejsce w sytuacji gdy wada jest duża. Więcej szczegółów w naszym artykule: https://parenting.pl/macica-dwurozna.

Macica dwurożna występuje w postaci całkowitej lub częściowej – w tym pierwszym przypadku kobieta ma dwie szyjki macicy, zaś u Pani można domniemywać, że wada ta ma postać częściową. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na pytanie o macicę dwurożną: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczy-sie-macice-dwurozna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy