Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis badania USG narządu rodnego

Chciałabym prosić o interpretację wyniku USG narządu rodnego: Trzon macicy: w przodozgięciu o wymiarach 47/40/44mm, równy zarys, jednorodna echogeniczność Endomietrium: szerokość 10,3mm, równy zarys Jajnik prawy o wymiarach 42/21mm Jajnik lewy o wymiarach 46/28mm. W jajniku widoczna płynowa struktura o średnicy 19mm. Oba jajniki o prawidłowej echogeniczności z obecnymi pęcherzykami Zatoka Douglasa wolna Brak nieprawidłowych struktur w miednicy mniejszej USG miałam robione, gdyż od miesiąca odczuwam lekkie bóle w podbrzuszu, promieniujące do pachwiny, bez podwyższonej temperatury. Staramy się z mężem o dziecko i trochę zaniepokoiło mnie w opisie stwierdzenie "jajniki z obecnymi pęcherzykami". Czy prawidłowo zbudowane jajniki zawierają widoczne na USG pęcherzyki czy tylko jak występuje PCOS i tym samym ja również mogę mieć to schorzenie. Od dwóch dni robię także testy owulacyjne i wychodzą dodatnie. Dziś jest także 4 dzień wyższych temperatur. Dodam, że badanie robione było w 17 dniu cyklu. Zazwyczaj cykle miałam 30 dniowe, ostatnio 35 dniowe, najprawdopodobniej z uwagi na przyjmowanie e*** 50 (mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto). Będę wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

W przedstawionym przez Panią badaniu usg narządów rodnych nie dostrzegam nieprawidłowości. Prawidłowe jajniki zawieraj, ą pęcherzyki-są to dojrzewające komórki jajowe. Jeśli Pani niedoczynność tarczycy jest wyrównana, to nie powinna mieć wpływu na długość cyklów miesiączkowych.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy