Co oznacza ten pęcherzyk na tylnej ścianie gardła?

Dzień dobry, Od tygodnia boli mnie gardło i na tylnej ściance gardła są dwa małe pecherzyki. Dzwoniłam na teleporade i otrzymałam Octeangin na receptę, brałam go przez 4 dni i przestało mnie boleć, dzisiaj według zaleceń odłożyłam lek i gardło znowu zaczęło mnie boleć. Czy mogę zacząć stosować jakieś inne leki? Mam zamiar udać się na wizytę stacjonarną do lekarza, jednak za nim się dostanę minie trochę czasu, a ból mi doskwiera czy jest jakieś doraźne rozwiązanie? Co to może być za choroba? Poza bólem gardła i pęcherzykami żadnych innych objawów chorobowych nie mam. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani pogorszenie samopoczucia w związku z bólem gardła. Stan taki może mieć wiele przyczyn, ale w każdej takiej sytuacji należy wprowadzić właściwe leczenie, aby całkowicie wyleczyć infekcję i poprawić komfort życia.

W pierwszej kolejności warto skonsultować się stacjonarnie z lekarzem internistą lub laryngologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym leczeniu. Jeżeli dotychczasowe sposoby leczenia nie dadzą wyraźnej poprawy, możliwe, że niezbędne będzie wprowadzenie antybiotykoterapii.

Zazwyczaj ból gardła może być spowodowany zakażeniem wirusowym, które jest powszechne zwłaszcza o tej porze roku. Jeżeli dochodzą dolegliwości takie, jak: podwyższona temperatura ciała, bóle głowy, mięśni, czy kaszel, konieczna jest w takim przypadku wizyta u lekarza.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/gardlo

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

https://portal.abczdrowie.pl/angina

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.