Co oznacza ten wynik b-HCG?

Dzień dobry Jak interpretować wynik Beta Hcg 0,333ml/mlU? Zakres referencyjny to 0,0-5,0. W grudniu zaczęłam wspóżyć i od tamtego momentu moje miesiączki są nieregularne. Czy to możliwe? Pierwsze krwawienie trwało 2 tygodnie i rozkręciło się dopiero na ostatnie dni (tak to brązowe, lekkie krwawienie) Następna miesiączka przebiegła dość regularnie (30dni od rozkręcenia się miesiączki) Natomiast ta nastąpiła 24 dni po i jest bardzo obfita. Czy to możliwe aby regulował mi się tak okres? Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

poziom hormonu beta-HCG, który Pani podała oznacza, że nie jest Pani w ciąży.

Jeśli zaś chodzi o zmiany w miesiączkowaniu po rozpoczęciu współżycia, to może być to czysty przypadek. Współżycie bowiem nie powinno mieć wpływu na menstruację, ale stres, który towarzyszy nowym przeżyciom już tak. Z jego powodu okres może nie przychodzić w terminie, a krwawienia mogą się różnić od dotychczasowych.

Inną przyczyną, która wpływa na menstruacją są wahania hormonalne, odchudzanie lub nadmierny wysiłek fizyczny. Proszę udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania, które być może wskażą przyczynę zmian w miesiączkowaniu.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiany-w-miesiaczce-po-rozpoczeciu-wspolzycia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-wspolzycia-a-zmiana-cyklu-miesiaczkowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularny-okres-po-rozpoczeciu-wspolzycia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.