Co oznacza twardy brzuch u 34-latka?

Witam, Od wielu lat mam problemy z układem pokarmowym i nie potrafię stwierdzić jaka jest przyczyna. Mam ciągłe wzdęcia poprzedzone bólem brzucha, twardy brzuch. Czuje ciągłe zmęczenie. Rano jest mi ciężko wstać, mam wrażenie że wcale nie spałem i jestem bardziej zmęczony niż wieczorem. Od czasu do czasu pojawiają się afty. Kał niemal zawsze jest ze śluzem i rozdrobniony na mniejsze kawałki. Walczyłem ze zgagą i refluksem. Po wykluczeniu posiłków tłustych ostrych oraz laktozy afty jakby występują w mniejszym nasileniu. Jednak zmęczenie i okresowe tępe bule brzucha wciąż nie ustępuje. Badanie gastroskopii wykazało jedynie lekkie zapalenie błony śluzowej. Wiele spotkań z gastroenterologiem kończyło się przepisaniem tabletek na refluks probiotyku i diety z pszennych bułek bez ostrych i smażonych rzeczy. Niestety bezskutecznie...

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i ponowna ocena w badaniu bezpośrednim