Co oznacza ból brzucha i zielone zabarwienie stolca?

Witam, mam problem i nie wiem do kogo się z nim zgłosić oraz co może oznaczać. Często boli mnie brzuch, choć dzisiaj ból osiągnął apogeum. Ból jest rozlewajacy, od podbrzusza po prawej stronie pod żebra, ciężko określić gdzie boli najbardziej. W dodatku w moim stolcu obserwuje różne zmiany. Nieraz kał jest zabarwiony na zielono, innym razem widzę dużo śluzu w nim jakby z jakąś ropą lub krwią. Ból jest nieznośny już. Czuję się jakby mój brzuch odmawiał mi posłuszeństwa, jest coraz gorzej..

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. opisywane objawy wskazują iż konieczna będzie konsultacja lekarza gastroenterologa i zapewne badanie kolonoskopowe.