Co oznacza ucisk w klatce piersiowej i duszności?

Po wyjątkowo stresujacym dniu, w nocy pojawił się ucisk w klatce piersiowej i lekkie duszności. Dolegliwości trwają już koło 20godzin z krótkimi przerwami. Ból nie jest silny, ale wywołuje duży niepokój.czy to mogą być problemy wieńcowe, czy raczej nerwica

Witam,
wskazana jest konsultacja kardiologiczna, jeśli zostaną wykluczone choroby serca, zalecane jest zbadanie podłoża psychogennego i właściwe leczenie.
Pozdrawiam serdecznie