Czy duszności to może być nerwica serca?

Witam. Mam na imie Beata. Mam takie male pytanie odnosnie mojego meza od kilku dni moze tygodni moze więcej moj maz odczuwa dusznosc w klatce piersiowej, boli go cos pod zebrem z prawej strony,poci sie czasami w glowie mu.sie kreci i jest blady( ale to radziej)Wspomnie ze wypije troche czasem alkoholu i jesli miesnie sie.rozluznia i o tym nie mysli jest ok no i pali papierosy jaka moze byc przyczyna czy to moze byc np nerwica serca ?

Witam,
zalecana jest szczegółowa diagnostyka kardiologiczna, jeśli zostaną wykluczone choroby serca, można zbadać czynnik psychiczny, objawy mogą mieć podłoże psychogenne.
Pozdrawiam serdecznie