Kołatanie serca a rzucenie papierosów

Witam . od jakiegoś czasu dziwnie mi serce bije , mam wrazenie jak by bylo zmeczone , czasem czuje jak by z trudnoscia mi biło , czy moze byc to cos powaznego ? . rzucilam zwykle papierosy przeszlam na e-papierosa czy dobrze zrobilam palac e-papierosa ?

Witam Panią, z badań wynika, że palenie e-papierosów nie jest neutralne dla zdrowia. Odczuwany przez Panią dyskomfort związany z "dziwnym" biciem serca wymaga w pierwszej kolejności konsultacji kardiologicznej. Jeśli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone wskazana jest konsultacja psychologiczna, objawy bowiem mogą utrzymywać się w związku z podłożem psychologicznym. W takim wypadku proponowane jest podjęcie psychoterapii. Muszę przyznać, że moją uwagę przyciągają metafory, jakich używa Pani pisząc o swoim sercu: "jak by było zmęczone", " jak by z trudnością mi biło". Nasuwają mi się pytania o subiektywnie odczuwaną przez Panią satysfakcję z jakości swojego życia, o poziom energii, entuzjazmu, chęć do życia... Proszę zadbać o swoje domagające się uwagi serce. Danuta Michalczyk