Kołatanie serca a zaparcia

Witam. Mam dwa problemy , od jakiegoś czasu wieczorami i w ciągu dnia dziwnie serce mi bije , mam wrazenie ze spowalnia mi i jak by z trudem mi biło , zucilam tradycyjne papierosy przeszlam na e-papierosa , ale nadal mi nie przeszło , a drugi problem to zaparcia , czy moge miec cos powaznego z jelitami ? . aha jeszcze jedno , czy e-papierosy szkodzą ? czytałam wiele , ale mysle ze lekarz powinien najlepiej wiedziec .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mogą wskazywać na występowanie zaburzeń rytmu serca. Wskazana jest konsultacja kardiologiczna. W celu ustalenia przyczyny zaparć warto udać się do gastroenterologa. Zdania na temat szkodliwości e-papierosów są podzielone. Wydaje się jednak, iż są mniej szkodliwe od tradycyjnych.