Co oznacza układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, bez przemieszczeń w rezonansie?
witam mam pyt bylam zrobić rezonans magnetyczny i wyszedł mi taki wynik . badanie wykonano w sekwencjach SE,FSE uzyskajac obrazy T1,T2,PD zależne w trzech płaszczyznach oraz FLAIR w płaszczyźnie poprzecznej . w obrębie mózgowia zmian patalogicznych nie uwidoczniono.Układ komorowy symetryczny ,nieposzerzony ,bez przemieszczeń i co to znaczy proszę o odp . bo miewam jeszcze bole glowy .

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Karolina Meszek
Dzień dobry. Taki opis badania jest wynikiem prawidłowym. Pozdrawiam