Układ komorowy nieposzerzony, nieuciśnięty, nieprzemieszczony
Stwardnienie rozsiane??? MR GŁOWY. W sekwencjach SE/FSE/FLAIR w obrazach T1, T2 i PD-zależnych. Drobne niespecyficzne - naczyniopochodne? - ognisko uszkodzenia istoty białej wielkości 3 mm w poblizu styku korowo-podkorowego przedniej części prawej wyspy. Poza tym mózgowie w normie - bez innych zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieuciśniety, nieprzemieszczony.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam. Wynik badania powinien być interpretowany w kontekście bezpośredniego badania klinicznego pacjenta i prezentowanych przez niego dolegliwości. Taki obraz MR może pojawiać się zarówno w schorzeniach demielinizacyjncyh jak i być skutkiem naczyniopochodnego uszkodzenia tkanki mózgowej (drobne ogniska niedokrwienia powstałe na skutek miażdżycy czy mikroudarów).