Co oznacza USG szyi?

Witam mam 26 lat miałem robione usg szyi co oznacza Gruczoł tarczowe - objętość w granicach 12 ml. Echostruktura miąższu jednorodne, normoechogenna. Wzdłuż naczyń szyjnych -po stronie prawej w okolicy. Kąta żuchwy widoczne węzły chłonne podłużne o wymiarach 1cm*4 mm. W okolicy dna jamy ustnej pojedynczy węzeł chłonny podobnej wielkości. Wzdłuż naczyń szyjnych po stronie lewej węzły chłonne podłużne o wymiarach 13 mm*5mm czy jest to niepokojące. Dziękuję i pozdrawiam Kamil

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy są jakieś objawy? Czemu USG było wykonane? Była robiona morfologia z rozmazem, crp? Inne badania? Najprawdopodobniej to węzły odczynowe, do okresowej kontroli. Wynik USG należy interpretować łącznie z całym obrazem klinicznym. Warto też sprawdzić zęby.