Co oznacza widoczne drobne ognisko gliozy?

Witam moj maz jest po operacji kregolupa zrobil badania co to znaczy w rdzeniu kegowym na poz. trzonu Th3 widoczne drobne ognisko gliozy. W tkankach miekkich przykregoslupowym na poz.Th2-Th5 widoczny zbiornik gestego plynu o wym. ok.12×28×57mm waskim wasem siegajacy do poz Th6 czy to jest uszkodzony rdzen prosze o pomoc

Lek. Michał Lenard

Glioza jest tkanką naprawczą w układzie nerwowym. Jej obecność świadczy o przebytym uszkodzeniu rdzenia kręgowego. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!