Stan po przebytym zabiegu operacyjnym przepukliny oponowo-rdzeniowej

Stan po przebytym zabiegu operacyjnym przepukliny oponowo-rdzeniowej na poziomie th3-th4 z wtórnym bliznowatym poszerzeniem wymiaru strzałkowego kanału kręgowego do ok. 28mmm w najdłużym wymiarze częściowo wchodząc wraz zz rdzeniem kręgowym w obreb tarni dwudzielnej. Rdzen kręgowy w miejscu operowanym uległ również wtórnemu umiarkowanemu tylno- lewobocznemu przemieszczeniu z bliznowatym przeciąganiem jego sciany tylnej. Zmiany bliznowate w przyległych tkankach miękkich grzbietu. Cd poprz.opisRdzen kręgowy w miejscu operowanym uległ również wtórnemu umiarkowanemu tylno- lewobocznemu przemieszczeniu z bliznowatym przeciąganiem jego sciany tylnej. Zmiany bliznowate w przyległych tkankach miękkich grzbietu. Rdzen kręgowy wyżej położony wykazuje obecność wąskiej średn. ok 2mm centarlnej śródrdzeniowej jamy płynowej o cechach niewielkiej jamy syringomyelicznej. W pozostałym obszarze rdzeń kręg.o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach bez zmian ogniskowych.

Oczywiście tak jak pisałem poprzednio nie zadała Pani konkretnego pytania w zakresie opisu tego badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Zmiany nie są zbytnio nasilone i raczej nie powinny wymagać interwencji chirurgicznej jednak jeśli dolegliwości i ubytki neurologiczne są dużego stopnia to niestety trzeba rozważyć leczenie operacyjne. W tym względzie powinien wypowiedzieć się dokładnie neurochirurg prowadzący.