Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tylno-lewoboczne przemieszczenie rdzenia kręgowego w miejscu operowanym

Rdzen kręgowy w miejscu operowanym uległ również wtórnemu umiarkowanemu tylno- lewobocznemu przemieszczeniu z bliznowatym przeciąganiem jego sciany tylnej. Zmiany bliznowate w przyległych tkankach miękkich grzbietu. Rdzen kręgowy wyżej położony wykazuje obecność wąskiej ( średn. ok 2mm ) centarlnej śródrdzeniowej jamy płynowej o cechach niewielkiej jamy syringomyelicznej. W pozostałym obszarze rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach bez zmian ogniskowych.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Nie zadała Pani w stosunku do tego opisu rezonansu magnetycznego (jak mniemam) żadnego pytania. Opis zmian nie jest nasilony i raczej nie powinien wymagać reoparacji chyba, że występują znacznego stopnia dolegliwości neurologiczne. Oczywiście proszę wynik skonsultować z prowadzącym neurochirurgiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy