Tylno-lewoboczne przemieszczenie rdzenia kręgowego w miejscu operowanym

Rdzen kręgowy w miejscu operowanym uległ również wtórnemu umiarkowanemu tylno- lewobocznemu przemieszczeniu z bliznowatym przeciąganiem jego sciany tylnej. Zmiany bliznowate w przyległych tkankach miękkich grzbietu. Rdzen kręgowy wyżej położony wykazuje obecność wąskiej ( średn. ok 2mm ) centarlnej śródrdzeniowej jamy płynowej o cechach niewielkiej jamy syringomyelicznej. W pozostałym obszarze rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach bez zmian ogniskowych.

Nie zadała Pani w stosunku do tego opisu rezonansu magnetycznego (jak mniemam) żadnego pytania. Opis zmian nie jest nasilony i raczej nie powinien wymagać reoparacji chyba, że występują znacznego stopnia dolegliwości neurologiczne. Oczywiście proszę wynik skonsultować z prowadzącym neurochirurgiem.