Co oznacza wynik badania angio TK 29-latki?

Proszę o interpretację wyniku TK ANGIO TT SZYJNYCH nie wykazano cech krytycznej stenozy w tętnicach SZYJNYCH zarówno obu ACC jak i obu ACI aczkolwiek po prawej stronie prawa ACI ma zwężenie pola powierzchni 56% zaś średnicę 33% w części fatalnej Natomiast po stronie lewej w okolicy podzuchwowej widoczne są zwapnienia oraz nieregularna masa najprawdopodobniej zmianą układu limfatycznego.

Lek. Wojciech Zygmunt

Zwężenie krytyczne (wskazanie do operacji) to >70-80% pola powierzchni. Wskazana jest regularna kontrola. Nieregularna masa, to prawdopodobnie powiększony z jakiegoś powodu węzeł chłonny, które lokalizują się wzdłuż naczyń szyjnych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.