Co oznacza wynik badania cytogenetycznego po poronieniu?

Dzień dobry. Poroniłam w 8 tc. Wynik badania cytogenetycznego: Liczba kariotypowanych mitoz 2, Kariotyp nieprawidłowy męski 45,XY.der(8,15)(q10;q10)[10]/46,XY [5]. W materiale występują komórki z prawidłowym i nieprawidłowym kariotypem. Barwienie metodą GTG-450prążków. Co oznacza ten wynik, dlaczego są dwa różne kariotypy? Czy mogę prosić o

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie kariotypow u Państwa proszę zgłosić się do poradni genetyki medycznej