Co oznacza wynik badania endometrium u 29-latki?

ROZPOZNANIE: 6977 Mucosa colli uteri. 6978/9 Endometrium mieszane: częściowo w fazie proliferacji, częściowo w zaburzonej fazie sekrecji o gruczolach bez cech wydzielania z przemianą pseudodoczesnową podścieliska. Proszę o interpretację wyników badania histopatologicznego po lyzeczkowaniu. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczne badania hormonalne z krwi aby ocenić całościowo a jaki był powód badania?