Co oznacza wynik badania genetycznego w kierunku raka piersi?

Miałam badania w poradni genetycznej. Rozpoznanie mutacja check2(I157T) ,rozpoznanie rodowodowe: zespół dziedziczego raka piersi-specyficznego narządowo (HBC-ss syndrome). Proszę o wyjaśnienie. Zalecenia to badania okresowe np usg, plus informacja " w przypadku konieczności stosowania hormonalnej terapii zastępczej wskazana terapia estrogenowa, niskodawkowa, przezskórna, krótkoterminowa" Co to oznacza? i mam badać marker CA125 co 12 miesięcy na przemian z usg, czy to oznacza że co 2 lata?

Witam serdecznie,
Potwierdzenie mutacji check2 i potwierdzenie HBC-ss na podstawie wywiadu klinicznego oznacza podwyższone prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi. Powinna Pani rozważyć profilaktyczne usunięcie drugiej piersi i wzmożoną diagnostykę ginekologiczną. Zapraszam na konsultację i indywidualne rozpisanie diagnostyki. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski