Co oznacza wynik badania histopatologicznego po poronieniu w 9. tygodniu?

Witam . 3 tyg temu poronilam w 9 tyg ciazy, ciaza obumarla . Wynik histo ok, wyniki ok u mnie. Moj partner z ktorym mam juz zdrowego 6 letniego syna posiada dziecko z piwrwszego malrzenstwa z Zespołem Downa , czy możliwe jest to ze z kariotyprm mojego partnera jest cos nie tak skoro mamy zdrpwego syna? Czy nastepna ciaza niesie za soba wieksze ryzyko poronienia ? Czy mogl byc to przypadek losowy?

Lek. Tomasz Budlewski

Mógł być przypadek. Mogą być zaburzenia kariotypu u męża wzgledem historii zespołu Downa