Co oznacza wynik badania histopatologicznego stercza?

Rak prostaty Witam, mam pytanie. Mój tata odebrał wyniki badania histopatologicznego i prosiłabym o przetłumaczenie co to oznacza. PSA 4,8 Makroskopowo: I płat prawy fragmenty tkankowe razem około 26 mm długości. Płat lewy fragmenty tkankowe razem około 35 mm długości. Mikroskopowo: I, II rak gruczołowy prostaty G3, pT1c. Gleason 3 4=7. I - Utkanie raka zajmuje 100 % materiału. II - utkanie raka zajmuje około 60% materiału. Jakie są rokowania i czy w tym opisie są jakieś nacieki? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Na podstawie pobranego materiału nie da się stwierdzić, czy są nacieki na inne narządy - zbadano jedynie gruczoł krokowy. O informacjach dotyczących rokowania powinien wypowiedzieć się lekarz leczący pacjenta, który zna jego stan kliniczny i wyniki pozostałych badań. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty