Hyperplasia adenofibromatosa w wyniku badania histopatologicznego prostaty

Mój tata otrzymał wynik biopsji prostaty. W 6 wycinkach stwierdzono Hyperplasia adenofibromyomatosa, natomiast w dwoch: Płat lewy ognisko Adenocarcinoma prostate Gleason 4 3 =7, utkanie obejmuje 40% powierzchni i dochodzi do końca torebkowego i podobnie w płacie prawym, z tym, że utkanie wynosi 60%. Jakie mogą być rokowania? I czy zasadne jest przy raku przyjmowanie preparatów bez recepty typu prostogal? Czy nie pobudzają komórek raka? I czy witamina B17 (amigdalina) może pomóc w leczeniu?

Proszę być pod opieką regionalnego centrum onkologii i nie próbować leczyć się na własną rękę! Na temat rokowania nie wypowiem się bo mam za mało danych , zż