Rak prostaty a rokowania u 72-latka

Witam, moj tata ma 72 lata i wykryto u niego Adenocarcinoma acinare prostate. Gleason score to 4+4=8, PSA=39, TRUS-sonografia wykazala guza(41,9cm szecsciennych). Chcialabym sie dowiedziec jakie ma moj tata szanse na wyleczenie, bo to, ze ma raka jest juz chyba pewne. Bardzo prosze o odpowiedz, czekam u niecierpliwocia. corka Justyna

Szanse na wyleczenie czy chociażby powstrzymanie postępu choroby są ale procentowo ich nie określę bo mam za mało danych , konieczna konsultacja u urologa onkologa , który szczegółowo winien odpowiedzieć na wszystkie pytania , zż